Акмеологічні тренінги з молоддю

«МІЙ ВИБІР ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ»

Життя - це дорога, яку людина обирає своїм серцем і розумом.
Крім цього шляху вона не може обрати інший, нехай навіть на деякий час.
Це її вибір, і цей вибір повинен бути здійснений так, щоб ніколи не хотілося піти іншою дорогою.    
                                                                                            Конфуцій

Яка зараз молодь? Які в неї орієнтири та плани на майбутнє? Чи знає вона як досягти успіху,
здійснити мрію, обрати правильний шлях у житті? Якщо ваша відповідь «ні» – ви праві, більшість сучасної молодь про це і не замислюється.

     Тому відповідь шукали на тренінзі, що відбувся в Успенівській загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ступенів, учасниками якого були учні 9-11 класів на тему «Мій вибір життєвого шляху».

Якими принципами ти керуєшся у житті? Що для тебе головне, а що ні, що первинне, а що вторинне? Чому, коли життя ставить тебе у ситуацію вибору, ти обираєш те, а не інше? Чи усвідомлюєш ти взагалі,  які прагнення і пориви  керують тобою, коли ти робиш той чи інший вибір?

Та чи важливо нам про це замислюватись? Так важливо!

Наприклад, є суттєва різниця між вибором професії на все життя і вибором путівки на місяць.
    Наше життя складається з окремих кроків. І кожен крок — це наш вибір:
 яким бути?
- ким бути?
- з ким бути?
- де бути?
- що робити?
- чого прагнути?
- про що мріяти?...

Кожна мить – це крок на твоєму життєвому шляху.
На яку мету ти скеруєш його?

Життєва мета учасників тренінгу: 
«Для мене головною метою є досягнення успіху у житті, а саме у взаєморозумінні з людьми, самореалізації в соціумі, а головне залишатися Людиною» Б. Чичило;


«Мати добру душу, приймати участь у благодійних акціях, доброчинностях, головна риса характеру - безкорисливість» Д. Горпинич;

«Залишатися самим собою, мати гарних друзів, допомагати тим, хто потребує допомоги» А.Макуха;



«Мета повинна бути добре обдуманою, обов’язково здійсненною. Я повинна чітко знати чого я
прагну, які мої задуми, зробити все можливе для їх здійснення» Р. Олексишина;

«Перш за все мета повинна бути цілеспрямованою, гідною поваги, йти до своєї мети, добиватися вершин, вірити в свої мрії» А. Цесько;

«Творити добро, допомагати іншим людям, тому хто опинився в скрутній ситуації, бути щасливим, коли навколо тебе усміхнені, радісні обличчя людей» А. Буряк .

Отже,  така  життєва позиція учнів вказує, що розуміння для них власного щастя  невід’ємне від щастя інших людей. Вони не думають тільки про себе і готові діяти, допомагаючи іншим.

І у такому прагненні вони не одинокі. Сьогодні багато молоді об’єднується у волонтерські організації, щоб допомагати тим, хто опинився у біді, або у скрутних обставинах.

Як здійснювати волонтерську діяльність на правових підставах? Які види діяльності можуть вважатися волонтерськими? Які загальнолюдські цінності мають сповідувати волонтери?


У своїх роботах на тему «Якщо не я, то хто?»,  учні висловили власну думку на що можуть спрямувати свої сили, здібності, задуми, дії: 


«Багато людей відсторонюються від тих бід, що спіткали інших людей. Як кажуть у народі: « - Моя хата скраю». Але хіба ж це правильно? Не потрібно залишатися осторонь. Якщо не ми протягнемо руку допомоги, то хто? Це зовсім нескладно сказати лагідні слова та підтримати людину. Якщо ніхто не буде цього робити люди будуть потерпати в своїх бідах наодинці. Нам же не складе труднощів підгодувати безпритульну собаку чи кішку. Допомогти дітям з дитячих будинків, віддавши свої дитячі іграшки. «Ніхто цього не зробить крім нас» - ось, що ми повинні тримати на думці. Бути волонтером не так складно, потрібно лише захотіти і тоді світ стане кращим». 


«В кожній людини приховані волонтерські якості. Усі ми, хто живе на цій планеті несемо відповідальність. За що? За те, щоб у світі тріумфували добро і справедливість. Той хто вміє відповідати, зуміє бути відповідальним і в масштабах держави, і в маленькому куточку свого рідного краю. Відповідальна людина,  відповідальна перш за все перед собою, перед своєю совістю. Перед людиною з розвиненим почуттям відповідальності, завжди постає питання: « - Якщо не я, то хто?» Іноді зовсім нескладно здійснити чиюсь заповітну мрію, дива творити ми можемо завдяки любові і доброті».


«Усе життя людина ставить собі запитання: «Хто Я?» та «Чому я повинен?». Про це варто замислитись, адже спрямувати всі свої зусилля на будь - яку справу,  дуже відповідально. А часто і не легко. Внутрішній світ людини базується на різних принципах, мріях, сподіваннях. Та не завжди наші мрії відповідають нашим можливостям.
Волонтерська діяльність – це покликання. І тому, ми вважаємо. Що справжньої істини можна досягти, пізнавши ціну добрими справами. Кожна людина особистість. Всі ми різні. Але нас об’єднує добра справа. Отже, якщо зберігати тепло в серці і бути людиною, можна досягти неабияких вершин».




Який урок винесли для себе юнаки та дівчата із цього тренінгу?



Волонтерський рух для молодих людей є невичерпним джерелом надбання громадянської освіти, можливості вчитися та сприяти розвитку солідарності у країні, можливості реалізувати себе у служінні суспільству.



Волонтери важливі для кожного суспільства, тому що вони працюють без користі для себе, показуючи цим суспільству, що є ще в житті речі більш цінні ніж отримання матеріальної нагороди. Охорона навколишнього середовища, культура, розвиток і позитивний імідж країни є основним напрямком роботи волонтерів. Ось, що допомагає суспільству впевнено стояти на ногах, а волонтеру – отримати задоволення і безцінний життєвий досвід, набути професійних знань та навичок.

А головне зрозуміли те, що ким би людина не була, якими б поглядами на світ не керувалася, чим би вона не займалася, повинна завжди пам’ятати, що ми самі робимо свій вибір, творимо своє майбутнє, обираємо свій шлях.



Комментариев нет :

Отправить комментарий